INSTAGRAM SHADOW BAN NEDİR? NASIL ÇÖZÜLÜR

INSTAGRAM SHADOW BAN NEDİR? NASIL ÇÖZÜLÜR

INSTAGRAM SHADOW BAN NEDİR?
Instagram, diğer sosyal ağlar gibi rahatsızlık veren kullanıcıları önleme mekanizmasını her gün geliştirmektedir. Direk sistemden atmak yerine farklı önleme metotları geliştiren Instagram, en fazla uyguladığı banlama tekniklerinde biri olan gölgeli ban anlamına gelen shadow ban çoğu kullanıcının kısıtlı bir biçimde instagram programını kullanmasına neden oluyor. Shadow Ban konusunu örneklemek gerek görülürse bu ban çeşidini yemiş bir kullanıcı fotoğraf paylaşırken paylaştığı etiket urllerinde arama yapıldığı zaman kullanıcının profili ve paylaşımları diğer kullanıcılara gözükmez. Aynı biçimde yapılan yorumlarda da bu durum söz konusu olabilir. Kısıtlı erişim anlamına gelir.

INSTAGRAM SHADOW BAN NEDEN ATILIR?
Instagram bu konu hakkında net bir açıklama yapmamış olsa da kısıtlı erişimin nedenleri az çok tahmin edilmektedir. Şimdiye kadar gölgeli ban yani shadow ban yiyen hesaplar incelendiği zaman küfürlü mesaj yazımı, makulsuz içerik paylaşımı, yasalar karşıtı paylaşımlar, spam, reklam gibi hususların sık sık yapıldığı gözlemlenmiştir.

INSTAGRAM SHADOW BAN NASIL AÇILIR?
Instagram shadow ban yemiş bir hesap için revizyon prosedürü uzun süren ve meşakkatli bir iştir. Eğer hesabınızın kısıtlandığını gördüyseniz ve bu hususta düzeltilmesini istiyorsanız ilk prosedür olarak yaptığınız bütün paylaşım, yorum, beğenilere göz atıp üst maddede bulunan kurallara aykırı olduğunu düşündüğünüz prosedürleri silin. Örneğin yaptığınız bir yorum küfür içeriyorsa küfürlü yorumu silin. Sonrasında 3, 4 günlük süre boyunca hesabınıza giriş yapmayın. Bu aradan sonra gerçek etkileşimi arttıracak derli toplu paylaşım yapın. Örneğin günde 1 fotoğraf paylaşın. Tüm bu prosedürlerin sonrasında yöntem destek ekibine kendinizi açıklayan bir mesaj göndererek talep oluşturun. Kısa bir müddet sonra hesabınızda kısıtlama muhtemelen kalkacaktır. Burada en önemli husus gerçek kullanıcı etkileşiminin önemini kavramanızdır. Bu konunun dışına çıkmayarak kısıtlamalı engelden kurtulabilir ve kaldığınız yerden uygulama kullanımınıza devam edebilirsiniz.

 

instagram takipci hilesi 
instagram takipçi hilesi, instagram beğeni hilesi, instagram takipci hilesi 2019, instagram takipçi kazan, instagram beğeni kazan, instagram takipçi arttırma, instagram takipci kasma,, instagram takipçi kazan, instagram hilecim, instagram takipci kazan, begeni kazan,video goruntulenme hilesi, instagram canli yayin hilesi,

 

2018-12-16 16:53:27

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

instagram takipçi , youtube hile , facebook arkadaş kasma hilesi , twitter reetwet hilesi

instagram takipçi , youtube hile , facebook arkadaş kasma hilesi , twitter reetwet hilesi

İnstagram Takipçi Hilesi Twitter Reetwet Hilesi  Youtube hilesi Vine Hilesi İntagram da son dönemlerde Ünlülerin Kıyasıya rekabet ettiği İnstagram takipçi hilesi

İnstagram Video Görüntüleme Hilesi İnstagram Beğeni Sayısını Arttırma

İnstagram Video Görüntüleme Hilesi İnstagram Beğeni Sayısını Arttırma

Sosyal ağ uygulamaları arasında Instagram günümüzde en yaygın olanlardan birisidir ve insanların arasında sürekli bir yarış söz konusudur. Kimin takipçisi daha çok?

SOUNDCLOUD Paketleri

SOUNDCLOUD Paketleri

SOUNDCLOUD VİDEO OYNATMA   SoundCloud  Paketleri      MİNİMUM ÇEKİM                MAKSİMUM ÇEKİM